Za to, Mamo, że noc w noc czujnie strzeżesz kolorowych i spokojnych mych snów; za to, Mamo, że Ci zawsze mogę wierzyć, ze rozumiesz mnie nawet bez słów; cóż Ci dzisiaj mogę za to dać, najdroższa Mamo? Po jednym kwiatku za noc każdą nieprzespaną, po jednym kwiatku za każde zmartwienie, po jednym za płynące z Twych rąk ukojenie. Za każdą Twoją zmarszczkę - jeden kwiat. i jeden - za każdy siwy włos. Pod nogi trzeba by Ci rzucić cały świat - wszystkie kwiaty w ogromny stos. Musi być jakieś wyjście... I jest! Oczywiście! Najlepsze będą bzu wonne kiście! Bukiet z kwiatów miliona Ci wręczę - majowego pachnącego bzu naręcze.
Choć wciąż widzisz we mnie lenia Na Dzień Matki ślę życzenia Zdrowia, szczęścia, pomyślności Wnet nadrobię zaległości.
Na stronach kalendarza świątecznych dni jet mało. A szkoda! Co tu zrobić, by świąt nie brakowało? Lecz jeden dzień szczególnie swym blaskiem w maju kusi: dla jednych to - Dzień Matki, a dla mnie - Dzień Mamusi. Nie umiem mówić głośno, jak kocham i co czuję..., więc patrząc Mamie w oczy, cichutko... podziękuję. Dziękuję za to w s z y s t k o, czym d o b r o ć jest na ziemi, że Jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: dla jednych to - -Dzień Matki, a dla mnie - Dzień Mamusi.
Mamusiu droga Tyś czuwała przy mej kołysce gdy byłam mała. Sypiałaś kochana mamo najwyżej godzinę, i do serca przyciskałaś swą małą dziecinę... Dziś gdy jestem duża, bardzo Ci dziękuję! Za opiekę, za starania, bardzo Cię miłuję!
Dziękuję Ci, ze znosiłaś moje humory, prowokacje, Lenistwo, bunt, złość, hałas i niechlujstwo, Głupotę i popisy, całą gamę wybryków, Które dzieciak obmyśla, aby zobaczyć, Na jak wiele może sobie pozwolić. Ty jednak nie przestawałaś mnie kochać. Jak to możliwe... Nie wiem. Ale dziękuję Ci. Dla najukochańszej mamy na świecie!!!
Mamo moja kochana Już dzisiaj z rana Składam ci najpiękniejsze życzenia Z okazji Twojego święta Żebyś była zawsze uśmiechnięta I żebyś dużo szczęścia miała Bo jesteś taaaak kochana!
Kochana Mamo! Z okazji Twojego Święta, z wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem: zdrowia,sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności, za wszystkie dla mnie trudy i starania, składam CI dzisiaj podziękowania.
Jest jedno takie serce spośród serc wielu tysięcy i bije wciąż nieprzerwanie i kocha najgoręcej. To serce naszej Mamy najlepsze w całym świecie i nigdy takiego serca nie odnajdziecie. Mijają lata w rozpędzie twarde skały czas krusz. Miłość matki do dzieci żaden czas, nigdy nie ruszy.
Kochana Mamo, Kiedy przytulam się do Ciebie, To jest mi cieplej niż słońcu na niebie, Więc nie wypuszczaj mnie ze swych ramion, Kocham Cię bardzo Moja Mamo!
Dziś mamy dzień mamy my nasze mamy kochamy jeśli na dzień mamy te laurkę damy to pięknie wyznamy że mamę kochamy!
Kochana mamo w dniu twojego święta chcę byś była uśmiechnięta. Żeby dobrze Ci się żyło z roku na rok lepiej było. Chcę byś minę uśmiechniętą miała i żebyś radosna była cała, także by były piękne twe dni tego właśnie życzę Ci.
Słowa Twoje zawsze koją Dom Twój moją jest ostoją Twe porady sobą chłonę Miłość składam w Twoje dłonie Tak przykładnie przy mnie trwasz Dajesz wszystko mi co masz Ciepłem tulisz jak poduszka Twa dewiza "dobre słówko" Spokój w Tobie niesłychany Serca ciepłem rozświetlany Twarz natura wygładzona Czasem wprost nie poruszona Słów brakuje Twej osobie I nikt się nie równa Tobie A mi właśnie jest to dane Mieć tak wyjątkową Mamę!
Kiedy byłem jak kropelka czułem serca Twego bicie I wiedziałem jak jest wielka miłość, która daje życie!
Na stronach kalendarza świątecznych dni jest mało, a szkoda co tu zrobić by świąt nie brakowało? Lecz jeden dzień szczególnie swym blaskiem w maju kusi dla jednych to Dzień Matki - a dla mnie Dzień Mamusi. Nie umiem mówić głośno jak kocham, co czuję więc patrząc mamie w oczy cichutko podziękuję. Dziękuję za to wszystko czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza,że tego nikt nie zmieni. Że jeden dzień szczególnie w mym sercu jaśnieć musi dla jednych to Dzień Matki - a dla mnie Dzień Mamusi.
Ukochana Mamo miła chcę byś bardzo długo żyła w szczęściu zdrowiu i radości a na twarzy uśmiech gościł!!!
Żadne słowa nie oddadzą tego, kim dla mnie jesteś. Żaden płomień nie strawi mego uczucia do Ciebie. Żadna istota nie zrobiła dla mnie tyle ile Ty dla mnie zrobiłaś. Kocham Cię najmocniej na świecie Moja Kochana Mamo!
Za lata wyrzeczeń za troski i łzy za moje wychowanie dziękuję Mamo Ci.
Dziękuję, że znosiłaś to, czego nie sposób było znieść, że robiłaś coś z niczego, że dawałaś, mając puste kieszenie, że kochałaś, gdy kochać mnie się nie dało, że zarabiałaś pieniądze, aby mnie wychować, że robiłaś rzeczy niemożliwe z uśmiechem (nawet gdy czasami drżał)...
Któż nad moją kołyską czuwał nieraz w noc ciemną Któż gorąco się modląc łzy wylewał nade mną Kto strzegł pierwszych mych kroków gdy się chwiała dziecina TYŚ była, TY zawsze moja Matko jedyna za te trudy i pracę czyż się tobie o Matko kiedy w życiu odpłacę wiem co czynić należy byś sie Matko cieszyła postępować tak jak uczyłaś mnie, miła
Ty mnie życia nauczyłaś. Wszystko, co miałaś mi poświęciłaś. Za przeszłość i przyszłość, Za wszelkie trudy i starania, Składam Ci dzisiaj podziękowania.