Z okazji Twojego dnia Mamo. Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności. Za wszystkie dla mnie trudy i starania składam Ci dzisiaj podziękowania
Dzień matki jest raz w roku, Szczęśliwy i pełen uroku. W tym dniu pragnę złożyć ci życzenia: zdrowia,szczęścia i powodzenia.
Mamo kochana Byś zawsze z rana Uśmiech dawała I pamiętała Że my Cię zawsze Bardzo kochamy Więc Ci życzenia Dzisiaj składamy.
Mamusiu kochana - dziś masz swoje święto, więc życzę Ci szczerze - spełnienia Twych marzeń, uśmiechu od rana, zło niech Ciebie omija, a szczęście powraca.
Mamusiu droga Łaski od Boga Od nas pociechy Wielkie uśmiechy Szczęścia wielkiego Smutku żadnego.
Miłości naszej Radości waszej Niewielu smutków Pięknych ogródków Zdrowia daj Boże O każdej porze.
Mamo! Stałaś przy mnie w nocy, gdy płakałam. Byłaś przy mnie, gdy o pomoc wołałam. Dałaś mi przyjaźń najpiękniejszą, najtrwalszą. Dałaś mi miłość wyrzeczeń wartą.
Mamo! Jesteś bombowa, nawet gdy Cię boli głowa, więc dostaniesz dziś buziaka od swojego dzieciaka!
Kiedy wchodzę do domu i w oczy twe patrzę Zawsze Odnajduję w nich zrozumienie Zawsze Odnajduję w nich wybaczenie Nigdy na nic tego nie zamienię Mamo to dla ciebie Proste ale jakże ważne słowa Bądź zawsze zdrowa, zawsze uśmiechnięta i zawsze szczęśliwa Tak jak zawsze jesteś troskliwa
W dniu Twojego święta mamo jedyna, Życzenia zdrowia przyjmij od syna. Za Twe trudy za życie samo, Za moje zdrowie dzięki Ci mamo. Niech Twoje życie w spokoju płynie, A to co gorsze niech Cię ominie. Niech się spełniają wszystkie marzenia, Takie są Twego syna życzenia.